Istorija

Istorija

„Norfos mažmena“ pirmąją parduotuvę atidarė 1997 metais Vilniuje. 1999 m. bendrovės akcininkai nusprendė investuoti į mažmeninės prekybos parduotuvių tinklo plėtrą. 2000-2002 metais buvo atidarytos 43 tinklo parduotuvės. Iki 2004 metų pabaigos parduotuvių skaičius išaugo iki 87. 

20223 metus “Norfa” baigė valdydama 157 prekybos centrus visoje Lietuvoje. „Norfos“ prekybos tinklas 2024 m. planuoja 10 naujų ir atnaujintų parduotuvių. 

Moderni "Norfa"

2006 m. „Norfos mažmena“ pradėjo keisti prekybos centrų įvaizdį ir naujas parduotuves ėmė įrengti, o esamas  rekonstruoti pagal naują koncepciją. Jaukiose parduotuvėse ypatingas dėmesys skiriamas ne tik funkcionalumui, bet ir estetiškai patraukliam interjerui. Kiekvienos parduotuvės dizainas yra išskirtinis, sukurtas pagal individualų projektą. „Norfa“ siekia klientams pasiūlyti ne tik kokybiškų prekių ir paslaugų, bet ir sukurti aplinką jaukiam ir maloniam apsipirkimui. Pagal naują koncepciją jau įrengta virš 90 proc. „Norfos“ prekybos centrų. „Norfos mažmena“ artimiausiu metu planuoja atnaujinti visas likusias dar nerekonstruotas „Norfos“ parduotuves.

"Norfos mažmena" pripažinta energijos taupymo lyderiu

2015 m. “Norfos mažmena“ buvo pripažinta efektyviausiai energiją savo ūkyje vartojančia įmone Lietuvoje. Vasario mėn. Vilniuje,  Litexpo parodų rūmuose, bendrovės vadovams buvo įteikti  „Žaliojo protokolo“ apdovanojimai.
 Pradėjusi nuo darbuotojų mokymo taupyti, vėliau pakvietusi profesionalius energijos taupymo sprendimų diegėjus, „Norfa“ gavo aukštą energijos efektyvumo rezultatą, kuris pranoko lūkesčius.Investavę į inovatyvias idėjas, technologijas ir energijos taupymo sprendimus, bendrovė per 4 metus elektros vartojimą sumažino 25 proc. ir  sutaupė lėšų.

„Norfos mažmenai“ pavyko įgyvendinti išmaniojo prekybos centro idėją, kur visi inžineriniai, energiją vartojantys tinklai yra apjungti į bendrą energijos valdymo sistemą, kad parduotuvių pastatuose ir jų teritorijose  būtų efektyviai naudojama energija.

„Norfa“ prekybos centruose įrengta išmani energijos valdymo sistema apima vėdinimą, kondicionavimą, šaldymą, šildymą, vidaus ir išorės apšvietimą. Ji reguliuoja visą  energiją vartojančią technologinę įrangą.  Be to, naujos ar rekonstruojamos parduotuvės statomos  ir įrengiamos vadovaujantis aukštais, energiją taupančiais standartais. Keliose jų veikia saulės elektrinės.

„Norfa“ vartodama Enefit žaliąją energiją, per 2022 metus sutaupė 19 742 tonas CO2 emisijos. Tai prilygsta kelionei automobiliu iš Vilniaus į Lisaboną 29 660 kartų.

Savitarnos parduotuvės

2017 m. „Norfos mažmena“ savo prekybos centruose pradėjo diegti savitarnos kasas. Beveik visose naujai atidaromose „Norfos“ parduotuvėse savitarnos kasos dominuoja. 

2023 metais „Norfose“ veikė 667 savitarnos kasos. „Norfos mažmena“ derinasi prie įvairių pirkėjų poreikių, todėl diegia mišrią sistemą, kai šalia savitarnos kasų yra statomos ir įprastinės kasos.

Reklaminius video klipus galite peržiūrėti: https://www.facebook.com/Norfalt/videos