Parama nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams ir Lietuvos kultūros įstaigoms 2022 m.

Prasidėjus karui prieš Ukrainą, NORFA prekybos tinklas sustabdė prekių užsakymus iš Rusijos, be to, pašalino rusiškas prekes iš parduotuvių lentynų. Vėliau, „Norfos mažmena“ nusprendė išparduoti išimtų iš prekybos rusiškų prekių likutį. Gauti pinigai buvo skirti nuo karo nekentėjusiai Ukrainai ir mūsų šalies sporto ir kultūros organizacijoms.

Bendrovės vadovų nuomone, toks sprendimas buvo pamatuotas. Tai būdas surinkti pinigų tiems, kuriems jų dabar tikrai reikia. Už šias prekes tiekėjams buvo seniai sumokėta, todėl jų pašalinimas iš prekybos pats savaime Rusijos gamintojų sankcionuoti niekaip nebūtų galėjęs. Prekių likučio saugojimas sandėliuose, ar jų utilizavimas būtų buvęs beprasmis ir nuostolingas.

„Už išparduotą rusiškų prekių likutį buvo surinkta apie 0,5 mln. eurų. Šiuos pinigus „Norfos“ labdaros ir paramos fondas (NLPF) skyrė numatytiems tikslams įgyvendinti“, - sakė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

NLPF skyrė 200 tūkst. Eurų Lietuvos kultūros įstaigoms - Lietuvos nacionalinei filharmonijai, Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui ir Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, taip pat, 80 tūkst. Eurų - sporto organizacijoms.

Daugiau nei 250 tūkst. Eurų buvo skirti nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, taip pat Ukrainos socialinėms ir kultūros įstaigoms paremti. NLPF skyrė vienkartines (nuo 500 iki 2000 eurų) išmokas į Lietuvą atvykusiems Ukrainos karo pabėgėliams, taip pat daugiau kaip 120 tūkst. eurų ukrainiečių vaikų dienos stovykloms Lietuvoje finansuoti bei 10 tūkst. eurų Ukrainiečių vaikų Kalėdinės šventės vaišėms/dovanėlėms. 50 tūkst. eurų buvo skirta Charkovo nacionalinio operos ir baleto teatro gastrolių organizavimui Lietuvoje bei papildomai 12,5 tūkst. eurų 2023 m. pradžios gastrolėms, 10 tūkst. eurų buvo paaukota Kijevo Carito organizacijai, po 10 tūkst. eurų buvo skirta VU fondo ir VDU Ukrainos studentų stipendijoms,10 tūkst. eurų buvo skirta VŠĮ Varnų sala, organizuojančiai Ukrainos vaikų vasaros mokyklą (edukacijai bei ekskursijoms) bei VŠĮ Įdėjų miestas buvo skirta 7000 eurų, organizuojančiai šeštadienines mokyklėles Ukrainos vaikams ir tėveliams.