„Norfa“ lėšas, gautas už rusiškas prekes, skyrė labdarai ir paramai

2022-06-03
Naujienos/Aktualijos

2022 06 03

„Norfa“ lėšas, gautas už rusiškas prekes, skyrė labdarai ir paramai

Prasidėjus karui prieš Ukrainą, „Norfa“ prekybos tinklas sustabdė prekių užsakymus iš Rusijos, be to, pašalino rusiškas prekes iš parduotuvių lentynų.

Vėliau, „Norfos mažmena“ nusprendė išparduoti išimtų iš prekybos rusiškų prekių likutį. Gauti pinigai buvo skirti nuo karo nekentėjusiai Ukrainai ir mūsų šalies sporto ir kultūros organizacijoms.

Bendrovės vadovų nuomone, toks sprendimas buvo pamatuotas. Tai būdas surinkti pinigų tiems, kuriems jų dabar tikrai reikia. Už šias prekes tiekėjams buvo seniai sumokėta, todėl jų pašalinimas iš prekybos pats savaime Rusijos gamintojų sankcionuoti niekaip nebūtų galėjęs. Prekių likučio saugojimas sandėliuose, ar jų utilizavimas būtų buvęs beprasmis ir nuostolingas.

„Už išparduotą rusiškų prekių likutį buvo surinkta apie 0,5 mln. eurų. Šiuos pinigus „Norfos“ labdaros ir paramos fondas (NLPF) skyrė numatytiems tikslams įgyvendinti“, - sakė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

NLPF skyrė 200 tūkst. eurų Lietuvos kultūros įstaigoms - Lietuvos nacionalinei filharmonijai, Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui ir Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, be to, 80 tūkst. eurų - sporto organizacijoms.

Apie 225 tūkst. eurų buvo skirti nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, taip pat Ukrainos socialinėms, akademinėms ir kultūros įstaigoms paremti. NLPF skyrė vienkartines (nuo 500 iki 2000 eurų) išmokas į Lietuvą atvykusiems Ukrainos karo pabėgėliams, daugiau kaip 120 tūkst. eurų ukrainiečių vaikų dienos stovykloms mūsų šalyje finansuoti. 50 tūkst. eurų buvo skirta Charkovo nacionalinio operos ir baleto teatro gastrolėms Lietuvoje, be to, po 10 tūkst. eurų Kijevo Carito organizacijai bei Vilniaus Universiteto fondui Ukrainos studentų stipendijoms ir akademinei bendruomenei finansuoti.

“Norfa“ labdarai ir paramai šiemet planuoja skirti iš viso apie 1 mln. eurų  pinigais ir apie 1,3 mln. eurų prekėmis.